Стиляги - хто це такі?

Стили одежды

03.12.18 12:10

Стиляги - цей термін виник в кінці 1940-х років в СРСР. У післявоєнні період СРСР стала нарощувати міжнародні контакти, відповідно, з'явилися дипломатичні працівники, які проводили життя в іншій країні, з іншою культурою і реальністю. Це викликало справжній «бум» в культурі молодого покоління. Крім того, повернулися із Західної Європи люди привезли з собою величезну кількість одягу, взуття, прикрас і модних журналів. Ці вийшли з моди за кордоном предмети і стали основою для створення гардероба стиляг «з народу».

Звичайно ж, молодь, яка відповідала образу стиляг засуджувалася і піддавалася величезною критиці: «безглуздо виряджені, як клоуни; в строкатих нарядах, як папуги »- приблизно такі вирази звичайних громадян чули стиляги.

Крім речей, в СРСР стали популярні зарубіжні платівки з джазовими композиціями і невідомі досі танці.

У перші роки існування образ стиляги був смішним: широкі яскраві штани, мішкуватий піджак, капелюх з широкими полями, яскравих забарвлень шкарпетки, широка краватка.

Але, в підсумку зовнішній вигляд стиляги зазнав великих змін: з'явилися брюки-дудочки, збитий «кок» на голові, елегантний піджак з широкими плечима, вузька краватка, який зав'язувався на крихітний вузол і парасольку-тростина. Актуальними у стиляг вважалися светри «з оленями». В якості взуття в середовищі стиляг віталися напівчеревики на товстій білій гумовій підошві.

Для дівчини, щоб бути стилягою, було досить яскраво фарбуватися й носити зачіску «віночок світу» (навколо голови завивали волосся і укладали в формі вінця). «Особливим шиком» вважалися вузькі спідниці, які обтягували стегна.

Так образ стиляги пройшов шлях від епатажу до елегантності.